kizilay_banner_728X090

KATLİAMIN PSİKOLOJİK İZLERİ NASIL SİLİNECEK?

KATLİAMIN PSİKOLOJİK İZLERİ NASIL SİLİNECEK?
CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Ankara’da meydana gelen katliamın saldırıya maruz kalanlar ile yakınlarını kaybeden aileler üzerinde yarattığı travmanın etkilerini azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığını sordu.22.10.2015 19:07
TBMM – (ANKARA) Ankara’da 10 Ekim’de yaşanan katliamda 102 kişinin yaşamını yitirdiğini ve yüzlerce kişinin de yaralandığını anımsatan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, yaralananlarla birlikte, olayı yaşayan ancak yara almadan kurtulan vatandaşlar ve ailelerinin de psikolojik olarak etkilediğine dikkat çekti.

KORKUNÇ BİR TECRÜBE

Saldırıya maruz kalanlar ile ailelerinin başa çıkılması kolay olmayan korkunç bir tecrübe yaşadıklarının altını çizen İlgezdi, Sağlık Bakanlığı tarafından yaşanacak travmaları ortadan kaldırmaya yönelik çalışma olup olmadığını Bakan Mehmet Müezzinoğlu’na sordu.

BAKANLIK NE YAPIYOR?

CHP’li İlgezdi, gönüllü Psikologların, saldırıya maruz kalan ya da dolaylı olarak etkilenen vatandaşlarımızda ciddi ruhsal yaralar açılmaması için harekete geçtiğini anımsatarak, Sağlık Bakanlığı tarafından hangi önlemlerin alındığının kamuoyuna açıklanmasını istedi.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU’NA SORULAR

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu şu soruları yöneltti:

“Bakanlığınız vatandaşlarımızı Ankara’da yaşanan patlama olayı sonrasında psikolojik destek alınması gerekebilecek durumlarla ilgili bilgilendirmeyi gerekli görmekte midir?

Bakanlığınız vatandaşlarımızı Ankara’da yaşanan patlama olayı sonrasında psikolojik destek alınması gerekebilecek durumlarla ilgili bilgilendirmek üzere bir çalışma yapmış mıdır? Yaptı ise ne şekilde yapmıştır? Yapmadı ise ne sebeple yapmamıştır?

Bakanlığınız vatandaşlarımızı Ankara’da yaşanan patlama olayı sonrasında psikolojik destek alınması gerekebilecek durumlarla ilgili bilgilendirmek üzere bir kamu spotu yayınlamayı düşünmüş müdür? Düşünmedi ise bunun faydalı olabileceğini düşünmekte midir? Düşünmüyor ise ne sebeple faydalı bulmamaktadır?

Bakanlığınız vatandaşlarımızı bu ve benzeri olaylardan sonra psikolojik destek almalarını sağlamak ve çok sayıda kişi etkilendiğinden uzman takviyesi gerekli olması durumu da göz önünde bulundurarak hastanelerde veya ilgili kurum kuruluşlarda bir hazırlık yapmış mıdır?

Bakanlığınız vatandaşlarımızı son dönemde ülke çapında yaşanan terör olayları sonrasında psikolojik destek alınması gerekebilecek durumlarla ilgili bilgilendirmeyi gerekli görmekte midir?

Bakanlığınız vatandaşlarımızı son dönemde ülke çapında yaşanan terör olayları sonrasında ortaya çıkabilecek travma vb. benzeri durumlarla ilgili bilgilendirmek üzere bir çalışma yapmış mıdır? Yaptı ise ne şekilde yapmıştır? Yapmadı ise ne sebeple yapmamıştır?

Bakanlığınız vatandaşlarımızı son dönemde ülke çapında yaşanan terör olayları sonrasında psikolojik destek almalarını sağlamak ve çok sayıda kişi etkilendiğinden uzman takviyesi gerekli olması durumu da göz önünde bulundurarak hastanelerde veya ilgili kurum kuruluşlarda bir hazırlık yapmış mıdır?”


Etiketler: KATLİAMIN PSİKOLOJİK İZLERİ NASIL SİLİNECEK?

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir