kizilay_banner_728X090

Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışı, başarıyla tamamlandı.

Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışı, başarıyla tamamlandı.
BELEK, GLORIA IRONMAN 70.3 TURKEY YARIŞI İLE SPOR CENNETİNE DÖNÜŞTE.26.10.2015 19:32
Dünya'da yılda 92 farklı şehirde gerçekleştirilen Ironman yarışı, bu yıl Türkiye'de ilk kez Özaltın Holding bünyesindeki Gloria Hotels & Resorts sponsorluğun da, Türkiye’nin turizm merkezi Antalya-Belek’te gerçekleşti. Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışı, Gloria Sports Arena’daki bitiş noktasına varılmasıyla başarıyla tamamlandı. 60 farklı ülkeden 1224 sporcu 1,9 kilometrelik yüzme etabının ardından, 90.2 kilometre bisiklete bindikten sonra, 21,1 kilometre koşarak yarışı bitirdi. En genç sporcu 18 yaşındayken, en yaşlı sporcu ise 80 yaşındaydı. Yarışmacıların %25’i kadın sporculardan oluşuyordu.

25 Ekim Pazar günü Antalya Belek’te gerçekleşen yarışta 1.000 gönüllü, operasyona ve yarışçılara destek amaçlı parkurlarda ve parkur çevrelerinde görev aldı. Antalya’yı adeta bir spor cennetine çeviren yarış, yerli halk tarafından da oldukça ilgi ve destek gördü. Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışının spor dünyasında yarattığı muhteşem heyecanı Gloria ailesi ile birlikte yaklaşık 10.000 kişi yerinde seyrederken, tüm Türkiye’de yarışı CNNTürk’ten canlı takip etti.

Dünyanın en zorlu yarışlarından biri olan Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışında Pro Erkeklerden Belçika asıllı Frederik Van Lierde, tüm parkurları 03:53:48 zamanlamayla bitirerek yarışmada birinci gelirken, Almanya asıllı Paul Schuster 03:57:53 zamanlamayla ikinci, yine Alman asilli Patrick Lange ise 03:59:50 zamanlamayla pro erkekler kategorisini üçüncülükle tamamladı.

Belçika’lı Alexandra Tondeur, tüm parkurları 04:26:39 zamanlamayla bitirerek kadın pro’lar arasında birinci olurken, İspanyol pro atlet Gurutze Frades  04:28:41 zamanlamayla ikinci, İngiltere’den Caroline Livesey 04:34:34 zamanlamayla pro bayanlar arasında üçüncü oldu.

Gloria Sports Arena sponsorluğunda yarışan Barlas Kazancı, en hızlı Türk yarışçı oldu

Türkiye’den katilim gösteren Triatlet İpek Onaran, Gloria Sports Arena sponsorluğunda yarışarak, 04:52:46’lik derece yaptı. Aynı zamanda yine Gloria Sports Arena sponsorluğunda yarışan Barlas Kazancı ise, 04:28:12 zamanlamayla yarışta en hızlı Türk erkek atlet oldu.

Yılın son yarışı Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışına katılan Ironman’in Avrupa, Ortadoğu ve Güney Afrika Ceo’su Thomas Dieckhoff ise 06:06:46 dereceyle yarışı tamamladı.

Takımlar kategorisinde ise, Spor Müdürü Cem Yılmaz’ın kaptanlığını üstlendiği CNNTürk ekibi yarışmada üçüncü oldu.

Türk turizminde ilklerin temsilcisi olan Özaltın Holding, Ocak 2015’de Avrupa’nın ve Türkiye’nin özel sektöre ait en kapsamlı spor tesisi olan Gloria Sports Arena’nın kapılarını spor severlere açtı. 50’den fazla spor dalının bir arada yapılabildiği, tüm sahalarının uluslararası standart ve sertifikalar ile belgelendiği ve sporcu sağlığı merkezi ile sporcuların ihtiyacı olan her şeyi bir araya getirilen spor kompleksinde, sporcular için tüm ihtiyaçlar düşünüldü.

Özaltın Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın, Türkiye’de ilk kez gerçekleşen Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışı için şunları söyledi: “Özaltın ailesi olarak spora ilgimiz her zaman oldukça fazlaydı. Son yatırımımız Gloria Sports Arena ile de spora olan desteğimizi göstermek istedik. Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışına ana sponsor olarak ise, ülkemize ve bölgemize kazandırdığımız ilkler gibi bu ilke de imza attık. Gloria Ironman 70.3 Turkey, Türkiye’ye kazandırılan spor anlamında en büyük organizasyonlarından biri oldu. ürkiye’nin turizm cenneti olan Antalya artık spor cenneti de olarak da anılacaktır.’’

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilmesine rağmen, yüksek katılımcı sayısına ulaşması, hava şartlarının elverişli olması ve parkurların çok beğenilmesinden dolayı seneye bu zamanlarda gerçekleştirilecek Gloria Ironman yarışına katılımcı sayısının min. 2500 olması bekleniyor.

Gloria Hotels Resorts Hakkında:

Akdeniz’in Toros Dağları ile buluştuğu noktada 2.122 dönümlük benzersiz bir doğa zenginliğin ortasında kurulu olan Gloria Hotels & Resorts;  1997’de Gloria Golf Resort, 2001’de Gloria Verde Resort ve 2007’de Gloria Serenity Resort ile konfora dair en ince detayların düşünüldüğü bir yaşam alanı sundu. Gloria Serenity Resort; sıra dışı mimarisi, özenli dekorasyonu ve farklı ambiyanstaki konaklama seçenekleriyle ayrıcalıklı bir tatil sunuyor.  500 metrelik enfes bir kum şeridinde, 515 odası bulunan Gloria Golf Resort’te ailenizle baş başa unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Çam ormanları içerisindeki 293 odalı Gloria Verde Resort’te “Asklépion SPA & Thalasso”da deniz suyu ile uygulanan sağlık ve güzellik terapilerini deneyimleyebilirsiniz. Gloria Hotels & Resorts özgün dekorasyonlu restoranlarıyla her gün farklı bir ülkenin mutfağını keşfedeceğiniz eşsiz yemekler vaat ediyor. Gogi Kids Club’da Gogi Fun Jungle ve VIM (Very Important Minis), Gogi Junior, Gogi Mini’den oluşan özel çocuk alanlarında her yaş grubuna hitap eden eğlence dolu aktivitelerle çocuklar, profesyoneller eşliğinde güvenli bir ortamda tatilin tadını çıkarıyor. Gloria Convention Center, yüksek kalitedeki teknik altyapısı ve özel salonlarıyla her türlü seminer, workshop ve kongre organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor.


Etiketler: Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışı - başarıyla tamamlandı.

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir