kizilay_banner_728X090

Okul Sporları Basketbol Maçlarında Kupa ve Madalyalar sahiplerini buldu.

Okul Sporları Basketbol Maçlarında Kupa ve Madalyalar sahiplerini buldu.
sona eren Okul sporları Basketbol maçlarında kupa ve madalyalar ilçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu tarafından sahiplerine verildi.15.04.2016 22:37
Bölge hakemler nezaretinde Basketbol müsabakaların resmi nitelikte olması takım oyuncularına ve oyunlarına ayrı bir güzellik verdi.

Basketbol Lise ve ortaokul final maçlarından sonra yapılan kupa ve madalya törenine İlçe Kaymakamımız Suat SEYİTOĞLU , Jandarma Komutanı Alişan ZOR , Okul Sporları Komitesi Başkanı ve Spor İlçe Müdürü Baha TEKİN ve Okul Müdürleri katılarak başarılı takım ve öğrencilere madalya ve kupalarını verdi.

2 Yıl önce başlayan bir uygulama ile Okul maçlarının İlçelerde Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü başkanlığında Milli Eğitim Şube Müdürü ve Beden Eğitimi öğretmeni üyelerinden oluşan 3 kişilik Okul Sporları Tertip Komitesince yapılmaya başlamasıyla İlçelerde okullarca spor takımlarının katılımın sağlandığı bütün branşlarda resmi branş hakemlerince başların yapılması imkanı sağlanmaya başlamıştır.

Bu uygulama ile İlçemizde oluşan İlçe Spor Okulları Komitesine tam destek veren İlçe Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU bu yıl yapılması planlanan okul müsabakalarını bizzat yakından takip ederek futbolun dışındaki bütün branşlarda katılım sağlanması yönündeki çalışmalara destek verdi

Basketbol branşında da okulların takım çıkarmasını bizzat takip etmesi okul Basketbol maçlarının da uyun yıllar gerçekleşemeyen resmi müsabaka hüviyetinde oynanmasını sağlamıştır.

İlçe Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU, Pazartesi günü ( 18-04-2016 ) İlçe okul Okul Sporları ve büyükler Satranç müsabakaları 170 kişinin katılımı ile Ankara’ dan gelecek 10 resmi hakemle öğretmen evi salonunda yapılacak olmasının İlçemiz adına memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

İlçe spor müdürü ve Okul Sporları Başkanı Baha TEKİN’le yapılacak diğer çalışmalar hakkında genel istişarelerde bulunan Kaymakam Seyitoğlu bütün spor branşlarını resmi hakemlerde oynatarak gençlerimizi liglere hazırlayacağız dedi


Etiketler: Okul Sporları Basketbol Maçlarında Kupa ve Madalyalar sahiplerini buldu.

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir