kizilay_banner_728X090

Beypazarı'nda turizm sezonu açıldı.

Beypazarı'nda turizm sezonu açıldı.
Ankara'nın Tarihi ve Türstik ilçesi Beypazarı’nda, turizm de hareketlilik başladı.07.03.2017 17:25
Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle turizmin gözde mekanları arasında bulunan Beypazarı, hafta sonu havaların ısınması ile birlikte Ankara'nın yanı sıra civar illerden, arap ülkelerinden ve perudan gelen ziyaretçileri ağırladı.

Bu hafta sonu yoğun ziyaretçilerin akınına uğrayan Beypazarı’nda turizm sektöründe faaliyet gösteren esnafların da siftahı oldu.

Beypazarı’na gelen ziyaretçilerin çoğunluğunun havuç suyu satıcılarından havuc suyu alarak içtikleri ve küçük çocuklarına da içirdikleri gözden kaçmadı. Ziyaretçiler ‘’Beypazarı sokaklarında havuç suyunun taze taze sıkıldığını ve şişelere konularak satıldığını görüyoruz ve gönül rahatlığıyla da içiyoruz. Beypazarı havucunun tadı bir başka’’ açıklamasında bulundular.

Latin Amerika Peru’dan geldiğini söyleyen Sentiago aileside Beypazarı tarihi sokaklarını gezerek alışveriş yaptılar. Sentiago ‘Beypazarı’nı çok beğendiğini bu yüzden bu hafta sonu ailesi ile birlikte Beypazarı’na gelmeyi tercih ettiklerini ve gezdiklerinde çok beğendiklerini’’ söyledi.

Mart ayının başında olunmasına rağmen ilçenin özellikle bu hafta sonu oldukça yoğun ziyaretçi ağırladığını belirten Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, herkesi Beypazarı'nı görmeye davet etti.

Beypazarı'nın turizm sektöründe oluşacak her türlü talebe karşılık verebilecek potansiyele sahip bir ilçe olduğuna işaret ederek, "Beypazarı gerçekleştireceği kararlı adımlarla turizm sektöründe haklı yerini mutlaka alacaktır. Bu yıl ilçeye geçen yıldan daha fazla turistin ziyaret etmesini bekliyoruz. Bunu da son iki gündür binlerce turistin gezmeye gelmesinden anlıyoruz" dedi.


Etiketler: Beypazarı'nda turizm sezonu açıldı.

Diğer TURİZM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir