kizilay_banner_728X090

Kırgız Turizmciler Beypazarı'ndan memnun kaldı

Kırgız Turizmciler Beypazarı'ndan memnun kaldı
Kırgız turizmciler, Beypazarı ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.19.05.2014 17:48

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde, Kırgızistan Cumhuriyeti Kültür Enformasyon ve Turizm Bakanlığı'nda görevli 5 yetkili personel ile Kırgızistan'ın turizm sektöründe faaliyet gösteren alanında söz sahibi 5 özel sektör temsilcisinden oluşan heyet için Türkiye'de bir eğitim programı düzenlendi.

TİKA, Kırgızistan'da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede Kırgız turizmcilerden oluşan heyet için Ankara'da yapılan programda, ilk iki gün boyunca Kültür Ve Turizm Bakanlığı'nda Türkiye'de turizm mevzuatı, turizm işletmelerinin belgelendirilmesi ve denetimi, turizm yatırımları için izlenen prosedürler, turizmde tanıtım ve Türkiye'de turizm eğitimi ana başlıkları altında sunum yapıldı. Teorik eğitimleri tamamlanan heyet, daha sonra turizm meslek örgütlerinden Türsab, TUROFED ve JW Marriott Oteli ziyaret ederek yetkililerden sektör hakkında bilgi aldı.

Programın ilerleyen günlerinde Ankara ve civarındaki tarihi ve turistik mekanları gezen Kırgız turizmciler, özellikle Beypazarı ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Ayrıca heyet üyeleri, TİKA koordinasyonunda Kültür Ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen söz konusu eğitim programı ile kendilerine sunulan bilgilerin Kırgızistan turizm sektörünün geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağına inandıklarını ifade etti.

Kırgız heyeti, ziyaretin iki ülke arasında turizm alanında geliştirilecek işbirliği için bir ilk adım niteliğinde olduğunu ve kurumlar arasında geliştirilen bu işbirliğinin artarak devam ettirilmesinin kendileri için oldukça önemli olduğunu vurguladı. Eğitimlerini tamamlayan Kırgız heyeti, TİKA'ya ve Kültür Ve Turizm Bakanlığı'na teşekkür ederek Türkiye'den ayrıldı. 


Etiketler: Kırgız Turizmciler Beypazarı'ndan memnun kaldı

Diğer TURİZM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir